Yavuz Cam; 1970 yılında perakende cam satışı ile ticari faaliyetine başlamıştır ve bu faaliyetini 1995’e kadar sürdürmüştür. 1976’da Şişecam distribütörlüğünü alan firma bu tarihten itibaren toptan cam satışına da başlamıştır. 1992 yılında Arsin Organize Sanayi Bölgesi - Trabzon’da üretim tesisini açan firma, 1994 yılında ısı yalıtımlı cam üretimine başlamıştır ve Şişecam’ın Isıcam Yetkili Üreticisi ( IYÜ ) firmalarından biri olmuştur. Firma ayrıca 1997-2007 yılları arasında Plaspen ve Rehau bayiliklerini elinde bulundurmuştur ve plastik doğrama faaliyetinde bulunmuştur.

Yavuz Cam, cam sektöründe Doğu Karadeniz bölgesinde ilk teknolojik üretim yapan tesislerden biridir ve cam sektöründeki teknolojik gelişmeleri yakından takip etmektedir. Bu doğrultuda, 2007 ve 2014 yıllarında olmak üzere 2 adet cam temperleme hattı kurulmuştur. Temper fırınları, enerji verimliliği yüksek olan Low-E camları temperleyebilmektedir.

2015 yılında Şişecam tarafından ülke genelinde revize edilen bayilik sistemi sonucunda firma, Doğu Karadeniz bölgesindeki tek yetkili toptan cam satıcısı olarak belirlenmiştir.

Yüksek kalitede üretim ve hizmet gerçekleştirmeyi her zaman ön planda tutan firma, müşteri memnuniyeti ve müşteri odaklılık konularına da olduça önem vermektedir. Enerji verimliliği yüksek cam gruplarının üretimi ile son tüketicinin yaşam standartlarının kalitesini ve konforunu artırmayı hedeflemektedir.

Konutlarda, ticari ve mimari binalarda uygulanan çeşitli cam gruplarını ürün portföylünde bulunduran Yavuz Cam, güvenilir olmayı ve çözüm ortaklarına - müşterilerine - çalışanlarına katma değer oluşturmayı ilke edinmiştir.

Toplam alan: 7710 m2

Üretim alanı: 4000 m2

Toptan Cam satış alanı: 1360 m2

Personel sayısı: 55