Isıcam Sistemleri

​​Isıcam Sistemleri, Şişecam Düzcam tarafından düzenli olarak denetlenen Isıcam Yetkili Üreticileri tarafından üretilen yalıtım camı ünitesinin markasıdır.

Isıcam, iki veya daha çok sayıda cam plakanın aralarında ortam basıncına uygun kuru hava veya gazları barındıracak şekilde fabrika şartlarında bir araya getirilmesi ile oluşur.

Isıcam sistemleri ürün gruplarında ( Isıcam C-S-K serileri ) iki cam arası bozulmalarda 10 yıl garanti vardır. Karolajlı, şekilli, delikli camlar gibi standart dışı camlar garanti kapsamına girmez.

Isıcam Sistemleri, kullanılan camların özelliklerine bağlı olarak ısı yalıtımı, güneş kontrolü, gürültü kontrolü, emniyet ve/veya güvenlik gereksinimlerinin birini ya da hepsini üç farklı serisi ve tercih edilecek ek özellikler ile karşılar.

Isıcam Sistemlerinde en çok kullanılan kombinasyonlar; 4 mm cam + 12 mm ara boşluk çıtası + 4 mm cam ve 4 mm cam + 16 mm ara boşluk çıtası + 4 mm cam şeklindedir.

Kullanılan cam kalınlıkları: 4-5-6 mm

Kullanılan ara boşluk çıtası kalınlıkları: 9-10-11-12-14-16-18-19-20-21-22 mm

Isı Geçirgenlik Katsayısı (U değeri) (W/m2K): Camlarda ısı yalıtımının ölçütüdür. Daha düşük U değeri; daha iyi bir ısı yalıtımı, daha az ısınma masrafı ve daha konforlu kışlar demektir.

Ara boşluk çıtası ne kadar kalın olursa ısı yalıtımı o kadar iyileşir. Ayrıca iki cam arasında Argon gazı kullanımı da ısı yalıtkanlığını artırır.

Firmamız ayrıca karolajlı Isıcam da üretmektedir. Karolaj çıtaları, değişik renklerde Isıcam sistemlerine uygulanabilen, mekanlarda çözüm ve fark yaratıp aynı zamanda bütünlük sağlayabilen dekoratif bir malzemedir. Karolajlar, birbirlerine gizli bağlantı ile bağlanır ve araboşluk çıtalarına zımba ile birleştirilerek değişik geometrik şekiller oluşturulur. Çeşitli çıta genişlikleri ve dekoratif seçenekleri ile uygulanabilirler. Ancak karolajlı Isıcamlar garanti kapsamında değildir.

Isıcam C Serisi
ISICAM C SERİSİ
Isıcam S Serisi
ISICAM S SERİSİ
Isıcam K Serisi
ISICAM K SERİSİ