Rodaj;Cam kenarlarının ve köşelerinin perdahlanması işlemidir. Cam kenarlarının ve köşelerinin herhangi bir şekilde kesme ve yaralanmalara sebep vermemesi için uygulanır. Cam kenarlarının ve köşelerinin keskinliğinin alınması işlemine bant rodaj, 90° ve 45° eğimlerle perdahlanması işlemine düz rodaj, yay biçiminde perdahlanması işlemine ise balık sırtı veya C rodaj, kademeli olarak rodajlanmasına ise profil rodaj denir. Parlatma, rodaj sonrası matlaşan kesim yüzeyinin ikinci bir işlemle parlatılmasıdır.

Temperleme işlemi öncesi camlar mutlaka zımparalanmalı veya rodajlanmalıdır, kenar yüzeylerindeki çapaklar alınmalıdır. Aksi takdirde temperleme işlemi sırasında camlar kırılır.

Fabrikamızda 2 adet Suntech marka çift taraflı rodaj makinesi ve 1 adet Liaoda (LAD) marka düz hat cam rodaj makinesi bulunmaktadır.

Zımparalama; cam kenarlarının ve köşelerinin el kesmemesi ve estetik açısından daha hoş durmasını sağlayan işlemdir. Rodajdan farkı; kenarların ve köşelerin sadece düz biçimde perdahlanması ve yüzey matlığıdır.

Temperleme işlemi öncesi camlar mutlaka zımparalanmalı veya rodajlanmalıdır, kenar yüzeylerindeki çapaklar alınmalıdır. Aksi takdirde temperleme işlemi sırasında camlar kırılır.

Fabrikamızda 1 adet CMS Makine marka dikey zımparalama makinesi bulunmaktadır.

CNC Cam İşleme Makinesinde; teknik resime göre otomatik olarak delme, rodaj ve kesim işlemleri yapılmaktadır. Cam kapılar, havalandırma delikli camlar, şekilli masa camları, bazı mobilya camları gibi dekoratif cam ürünlerinin işlenmesi CNC cam işleme makinemizde gerçekleştirilmektedir.

Fabrikamızda 1 adet Intermac marka CNC cam işleme makinesi bulunmaktadır.

Cam Delik Delme Makinesinde ; çeşitli kalınlık, ebat ve delik ölçülerindeki cam levhalarda kenar, köşe ve deliklerin birbirine göre konumları belirlenir ve delikler farklı çaplardaki matkap uçlarıyla havşalı ve havşasız olarak açılır.

Fabrikamızda 1 adet Deka Makine marka cam delik delme makinesi bulunmaktadır.