Şişecam Renkli Düzcam

Şişecam Renkli Düzcam, Şişecam Düzcam'ın harmandan renkli camıdır. Üretim sırasında cam hamuruna renk verici maddelerin ilave edilmesi ile elde edilir.

Şişecam Renkli Düzcam ürününe ikincil işlemler yapılarak yalıtım camı ünitesi, lamine cam, temperli cam, kısmi temperli cam, emaye boyalı cam, bombeli cam, kaplamalı cam, ayna üretilebilmektedir.

Avantajlar;

1- Farklı renk alternatifleri ile tasarımcı ve kullanıcılara estetik ve şık mekanlar yaratmaya yönelik geniş seçenekler sunar.

2- Dış cephede kullanıldığında, bina içine güneş ısısı girişini sınırlar, güneşin aşırı parlaklığını denetler, rahat bir çalışma ve yaşam ortamı sunar.

3- Klima kullanılan ortamlarda soğutma enerjisi tüketimini azaltarak, soğutma giderlerinden tasarruf sağlar.

4- Farklı kalınlık ve ebatlarda tedarik imkanı mevcuttur.

Not: Bütün güneş kontrol camlarında ısıl kırılma riskleri vardır. Bu nedenle Şişecam Renkli Düzcam’ın temperli veya kısmi temperli kullanılması tavsiye edilir. Lamine yapılırken ısıl kırılma risklerine karşı lamine camın tüm katmanlarının temperlenmesi veya kısmi temperlenmesi gerekir.

Renkler: Yeşil, füme, bronz, mavi, turkuaz ve koyu füme

Ebatlar ve Performans Tablosu:

Performans Tablosu:

Isı Geçirgenlik Katsayısı (U değeri) (W/m2K): Camlarda ısı yalıtımının ölçütüdür. Daha düşük U değeri; daha iyi bir ısı yalıtımı, daha az ısınma masrafı ve daha konforlu kışlar demektir.

Kullanım Alanları:

Şişecam Renkli Düzcam, ağırlıklı olarak giydirme cepheli konut dışı yapılarda olmak üzere güneş kontrolü gerektiren bütün yapılarda; pencerelerde, parapetlerde, duvar önlerinde, çatı ışıklıklarında ve cam balkonlarda kullanılır.

Ayrıca masa, sehpa, raf, kapı, duş kabini ve ara bölme camı olarak dekorasyonda da kullanılmaktadır.