Yalıtımlı cam ya da çift cam olarak da bilinen Isıcam, Best Makine marka Isıcam hattında üretilir. Isıcam haline getirilecek olan camlar siparişe göre öncesinde temperlenebilir.

Isıcam üretimi başlamadan önce ara boşluk çıtası camlara uygun ölçülerde kesilir veya bükülür, köşelerden klipslenir, nem alıcı malzeme ile doldurulur ve kenarlarına iç sızdırmazlık malzemesi olan butil çekilir.

Fabrikamızda 1 adet Best Makine marka çıta büküm makinesi, 1 adet Best Makine marka nem alıcı doldurma makinesi ve 1 adet Best Makine marka butil çekme makinesi vardır.

Isıcam hattı, cam yıkama modülü ile başlar. Burada cam yüzeyleri iyice temizlendikten sonra ara boşluk çıtası ile birbirlerine tutturulacakları pres bölümünde preslenirler. Presten çıkan ara boşluk çıtalı camların kenarları son aşama olan otomatik dolgu malzemesi çekme bölümünde poliüretan veya thiokol (polisülfid) ile doldurulur. Poliüretan ve thiokol dış sızdırmazlık malzemeleridir. Bitmiş ürün, cam istifleme sehpalarına alınır.

Isıcam Sistemlerinde en çok kullanılan kombinasyonlar; 4 mm cam + 12 mm ara boşluk çıtası + 4 mm cam ve 4 mm cam + 16 mm ara boşluk çıtası + 4 mm cam şeklindedir.

Kullanılan cam kalınlıkları: 4-5-6 mm

Kullanılan ara boşluk çıtası kalınlıkları: 9-10-11-12-14-16-18-19-20-21-22 mm

TS EN 1279-6 standardına göre üretim yapılmaktadır.